VE: Kallasmaa, Marite – ETV diktor

Marite Kallasmaa lahkub ETV ekraanilt
07:45 28.05.2004

Uudise pilt

TALLINN, 28. mai (EPLO) – 29 aastat ETV ekraanil olnud diktor Marite Kallasma paneb sügisest ameti maha, loobudes omal soovil «Aktuaalse kaamera» juhtimisest, tema asemele astub Kadri Hinrikus, kirjutab SL Õhtuleht.

Neljapäeval peeti telemajas koosolek, kus Kallasma (56) ütles välja ootamatu otsuse: viimast korda loeb ta AK uudiseid augustis ehk lahkub 1. septembrist AK saatejuhi kohalt.

«See oli tema otsus lahkuda. Ja kui nägin ta rõõmsat nägu, oli ka minul hea meel. Kui ta ise on rahul, on kõik hästi,» ütles uudisteankur Aarne Rannamäe. «Ta on Eesti parim diktor. Meil on AKs palju legendaarseid diktoreid olnud, kahjuks paljusid enam ei ole – Ivi Kreen, Endel Sõerde.»

ETV uudistetoimetuse peaprodutsendi Andres Kuuse sõnul andis Kallasma juba mai algul teada, et soovib sügisest loobuda. Kolmapäeval jõudsidki nad Kallasmaga suusõnalisele kokkuleppele, et septembrist võtab legendaarse diktori koha endale praegune «Terevisiooni» uudistediktor Hinrikus (33).

«Marite otsustas loobuda ainult eetritööst. Ta jääb igal juhul tööle ETVsse. See oleks ju sularumalus selline inimene majast ära lasta. Tema kogemusi tuleb ära kasutada,» sõnas Kuusk.

Sügisest koos Saare ja Rannamäega AK saatejuhiks hakkav Hinrikus ütles, et juba eelmisel kevadel oli Kallasma lahkumisest juttu. «Tundub, et Marite on jupp aega mõelnud äraminemise mõtteid. Nüüd on see siis küpsenud. Ja mõtlesin, et mis seal’s ikka, võiks ju ka elu normaalsema ajagraafiku peale viia,» lausus Hinrikus.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.