VE: Kohtla-Järve kultuurikeskus

Kohtla-Järve ühendab kolm kultuurimaja
Kultuur Kohtla-Järve kultuurihoone ning Sompa ja Kukruse klubi baasil loodi kultuurikeskus. Need ettevõtted ei eksisteeri enam üksteisest eraldi.

Võimalik, et mõne aja pärast võivad kohtlajärvelased uue kultuurikeskuse aktiivset tööd hinnata. Kohtla-Järve aselinnapea Niina Aleksejeva selgitust mööda ühendati kultuurihoone ja kaks klubi eelkõige selleks, et “kultuuriteenus oleks kättesaadav suuremale hulgale elanikele”.

“Kultuurihoonest ja klubidest saab ühenduse koosseisu kuuludes Kohtla-Järve kultuurielu keskus, mille keskpunkt on Kohtla-Järve kultuurikeskuses,” ütles Aleksejeva. “Sompa kollektiivid võivad esineda Kohtla-Järvel ning nii ühed kui ka teised Kukrusel. Kui vaja, viiakse ka helitehnika Kukrusele kohale. See on märksa lihtsam kui 702 elanikuga asula klubile kallid seadmed muretseda.”

Aleksejeva sõnul jäävad nii Kohtla-Järve kultuurihoones kui ka Sompas praegu töötavad kollektiivid, traditsioonid ja kultuurilised väärtused alles. Kukruse klubi kohta see ei käi – seal koondatakse reorganiseerimise tulemusena seitse ja pool töökohta. Kukruse abilinnapea Leana Kruuse arvates jääb üle loota, et hullemaks, kui see seni on olnud, klubis enam ei lähe.

Kultuurihoone ja klubide direktorid keeldusid ees ootavat reorganiseerimist kommenteerimast. “Loomulikult oleme kõige toimuvaga kursis, kuid esialgu käib kõik veel juttude tasemel: ametlikku paberit Kohtla-Järve linnavalitsusest pole ma veel saanud,” ütles kultuurihoone direktor Maiu Brück.

Sompa klubi direktori Svetlana Korotkova arvates ei muutu midagi: nii nagu kollektiivid töötasid, nii töötavad nad ka edasi.

Kohtla-Järve linnavalitsuses loodetakse, et ühendamine aitab materiaalseid ja rahalisi ressursse ratsionaalsemalt kasutada: kolm praegust direktorit vabastatakse töölt. Uue asutuse direktor valitakse konkursi teel. Linnavolikogu esimees Valeri Korb märkis, et haldusaparaadi koondamine aitab linnal aastas ligi pool miljonit krooni kokku hoida.

Tema alaline oponent, Kohtla-Järve linnavolikogu liige Eduard Odinets on aga kindel, et kolme kultuuriasutuse ühendamine on täiesti ebavajalik samm: “Kukruse klubi tegelikult suletakse, kahele ülejäänud asutusele määratakse üks direktor, kuid töötajate koosseisu seal ei muudeta, eelarvet samuti mitte – mis kokkuhoid see selline on?” ei mõista Odinets. “Pealegi ei kutsutud ühtki direktorit linnavolikogu istungile. Saadikud said teavet ainult Kukruse klubi kohta, kuidas aga kultuurihoone ja Sompa klubi töötavad, pole teada ja kellegi käest pole seda võimalik ka täpsustada. Kui aga tegelikke põhjusi ei tea, siis hakkab igaüks oma oletusi tegema.”

Linnavolikogu liikme Lidia Orlova tegi eesootavate muutustega seonduvalt murelikuks teine dokument: kas Kukruse klubi koondatavad töötajad saavad uue töökoha? “Seal polnud juttu nendele uue töökoha leidmisest, jutt oli peamiselt rahalisest poolest. Mulle tundus kultuurikeskuse loomine veidi rutakas, seepärast jäin hääletamisel erapooletuks.”

SOFJA BAUER
Neljapäev, 27.05.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.