VE: Lääne-Virumaa noorte meeskoor

Pressiteade26.11.2004
Lääne-Viru Maavalitsus

Lääne-Viru noored mehed laulavad laupäeval Pärnus

Lääne-Virumaa noorte meeskoor esineb laupäeval 27.novembril kell 17.00 algaval kontserdil Pärnu kontserdimajas, kus astuvad üles Eesti noorte meeskoorid.
Ühise kontserdiga tähistatakse noortekooride viiendat aastapäeva.  

Koori täiskooseisus laulab 45 noort meest, s.o üks vabariigi suuremaid noorte meeskoore ja ta on väljakasvanud Virumaa poistekoorist. Koor on saavutanud vabariiklikul konkursil esikoha.

„Hoiame arvu suurena, kuna laulev noormees on aktiivne ka muudel aladel,” ütles poistekoori ja noorte meeskoori direktriss Ello Odraks.

Ello Odraks toob poiste eduka laulmise põhjusteks asjaolu, et noore taimelavaks on Virumaa Poistekoor. „Algselt tuli lauljaid ka väljastpoolt poistekoori, kuid need on kõik ajapikku haihtunud. Kui laps pole ikka väiksena laulnud, laulumõnu tundnud ega laulmisevajadust tekkinud, siis on lauluhuvi vanemas eas raske tekkima, eriti tänapäeva paljude muude võimaluste juures” selgitas Ello Odraks noormeeste eduka laulmise tagamaid.  

Väga olulised on edu saavutamise juures head ja kõrgetasemelised dirigendid. Lääne-Viru noorte meeste koori peadirigent on Andrus Siimon RAM-st ja dirigent Hirvo Surva.   

„Meil on au olla Pärnus see väljavalitu, kes esineb ka üksinda. Laulame E.Tubina   „Õhtulaulu ja A.Sarrovi „Jamaikat”,” ütles Ello Odraks.

Virumaa noorte meeskoori saab kuulata jõulukuul muusikalis „Esimesed jõulud” ja koori 5.sünnipäeva kontserdil kevadel Rakveres.

Hilje Pakkanen
Projekttjuht
32 58 007

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.