VE: maailma sügavama langusega koobas

Koopauurijad leidsid maailma sügavaima langusega koopa
10.08.2004 13:28PM Online
Koopauurijad avastasid Horvaatia keskosas asuvas mäeahelikus augu, mis arvatakse olevat maailma sügavaim maa-alune vertikaalse langusega koobas, mille sügavus on 516 meetrit, vahendab ETV Online.

«Horvaatia Velebiti mägises regioonis asuv koobas lookleb pideva langusega 62 meetrit enne kui sukeldub täpselt vertikaalis 516 meetrit,» ütles Ana Sutlovic Baksic Velebiti koopateaduse ühingust. Koopa laiem koht on umbes 30 meetrit.

«Horvatias on isegi suuremaid koopaid, kuid olemasolevate andmete põhjal on selles koopas maailma sügavaim vertikaalne langus,» ütles Sutlovic Baksic.

«Velebiti koopas on ka väikesed tiigid ja ojad, kus on teadaolevalt suurim maa-alune kaanide koloonia,» lisas ta.

Gruusias asuv Voronya koobas on maailma sügavaim, ulatudes 1710 meetri sügavusele, kuid Horvaatias Põhja-Velebiti rahvuspargis asuv koobas on tõenäoliselt sügavaim vertikaalse langusega.

Loodusimede poolest rikkas Horvaatias asuvad kaks maailma kahekümnest sügavamast koopast. Velebit asub Horvaatia suurimas mäeahelikus, meelitades haruldaste taimede, loomastiku ja puutumatu loodusega koopauurijaid, botaanikuid ja matkajaid kogu maailmast.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.