VE: Mõedaku spordibaas

Pressiteade28.10.2004
Lääne-Viru Maavalitsus
 

Mõedaku spordibaasi uueks omanikuks võib saada Vinni vald

 Maavanema initsiatiivil kokku kutsutud Rägavere, Sõmeru, Vinni valla, Eesti Suusaliidu ja kohalike maaomanike esindajatest koosnenud ümarlaud otsustas, et tehakse ettepanek Rägavere ja Sõmeru vallavolikogudele peatada Mõedaku spordibaasi majutusehoone müümise otsus ning Vinni vald ja MTÜ Mõedaka Tervise ja Puhkekeskuse Arendamise Ühing asuvad läbirääkimistesse edasise omaniku küsimuses. 

Aastaid heade radadega tuntud ja vabariikliku tähtsusega Mõedaku spordibaasi areng on tänaseks seiskunud. Rägavere ja Sõmeru vallad, kelle bilansis praegu suusabaas on, panid spordibaasi majutushoone kirjalikule enampakkumisele. Rägavere vallavolikogu esimehe Aleksander Runovski sõnul ei laekunud tähtajaks 27.10. ühtegi taotlust ning enampakkumine nurjus.

Nõupidamisel osalenud Rägavere vallavolikogu esimees Aleksander Runovski ja Sõmeru vallavanem Peep Vassiljev ütlesid, et pingelise vallaeelarve juures käib spordibaasi majandamine neile üle jõu, samuti ei ole nende prioriteediks suusatamise edendamine.

Vinni vallavanem Toomas Väinaste sõnul on nad huvitatud Mõedaku spordibaasist, kui Rägavere ja Sõmeru vallaga õiglase hinna suhtes kokkuleppele jõutakse. 

Kohalolnud maaomanikud, kelle maadel suusarajad asuvad, tundsid muret suusatamise jätkumise üle seniste asjade käigu juures. „Mittetulundusühingu liikmete arvates on spordibaasi areng pidurdunud olukorrani, mis võib viia avaliku ja üldkasutatava sporditegevuse lõppemiseni Mõedakul,” on kirjas ühingu pöördumiskirjas maavanemale, Rägavere ning Sõmeru valla juhtidele. Samas kirjas teeb ühing ettepaneku anda varad ühingule tasuta kasutusse vähemalt 10 aastaks.

„Niikaua, kuni spordibaas teenib rahva huve, meie takistusi ei tee. Kui aga eraomanik asub teenima, tahame meiegi tulu teenida,” ütles maaomanik Enn Kuusik.
„Panime oma õla alla, et Mõedaku baasi kriisist väljumisel toetada, kuid me ei soovi jäädagi seda tööd tegema,” lisas maaomanik ja MTÜ Mõedaka Tervise ja Puhkekeskuse Arendamise Ühingu juhatuse liige Ago Koldits. 

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise juhataja Paavo Nael ütles, et suusaliit näeb Mõedaku spordibaasi jätkuvalt vabariikliku tähtsusega suusakesksusena. „Me oleme huvitatud, et suusatamine toimuks ka mujal Eestis kui ainult Lõuna-Eestis,” lisas Paavo Nael. Suusaliidu juhatuses on algatatud vabariiklik suusaradade programm kogumaksumusega 10 miljonit  eurot, mille sees on esialgu ka Mõedaku spordibaas. Suusaliit tahab aga täit kindlust suusabaasi omaniku küsimuses, kellega asju ajada. Samuti tahab suusaliit selgust valdade huvis. Paavo Nael tõi näiteks mitmeid väikeseid valdu – Albu, Haanja, Põlva valla, kus on eestvedajad olemas ja kus vald tegeleb tõsiselt suusatamise edendamisega. „Eeskuju on Väike-Maarja vallas Ebavere näol olemas,” kommenteeris Enn Kuusik. Vaja on fanaatilist spordimeest, kes oleks ka fantastiline majandusmees. Eestvedaja praegu puudub.

Praegust lahendust, mille järgi baas jagatakse kaheks: majutushoone oleks eraomaniku käes ja radade hooldus jääks aga mittetulundusühingule, ei pidanud Paavo Nael Kääriku kogemust eeskujuks tuues otstarbekaks. „Kokkuleppeid oli Käärikul väga raske saavutada,” ütles ta. Mõedaku spordibaasi terviklikku haldamist ühtse kompleksina pooldasid ka maaomanikud ja Vinni vallavanem.

Olukorrale lahenduse leidmiseks otsustati, et Vinni vald ja MTÜ Mõedaka Tervise ja Puhkekeskuse Arendamise Ühing teevad ettepaneku Rägavere ja Sõmeru volikogule peatada nende otsus müüa spordibaas ja asuvad läbirääkimistesse.

Lõpetuseks lubas Peep Vassiljev, et suusatamisvõimalust pakub Mõedaku spordibaas sellelgi talvel.

 Hilje Pakkanen,
projektijuht, 32 58 007, 53 499 629

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.