VE: Iraagi sõja ajendid

 
Iraq.JPG:  
Satelliidifoto Al-Qaqaa ladudest
Foto: AFP Photo

USA ajaleht: Venemaa kõrvaldas Iraagist massihävitusrelvad
28.10.2004 13:26PM Online

USA ajaleht The Washington Times kirjutab, et Vene eriüksused toimetasid hulgaliselt Saddam Husseini relvi ning nendega seotud esemeid Iraagist Süüriasse vaid mõni nädal enne, kui USA väed Iraaki 2003. aasta märtsis ründasid, vahendab AFP.

«Venelased tõid vahetult enne sõja algust riiki terve rea militaarüksusi, kelle peamine ülesanne oli kõrvaldada asitõendid, mis võinuks paljastada Venemaa sidemed iraaklastega,» ütles USA asekaitseminister John Shaw ajalehele.

Ametnik usub, et Vene väed koostöös Iraagi luurega toimetasid «peaaegu kindlalt» mujale suure koguse tugevat lõhkeainet, mis kaduma läinud Bagdadist lõunas asuvatest Al-Qaqaa ladudest.

Senini ei ole juhtumiga seotud ametnikud teada andnud, kas lõhkeaine kõrvaldati ladudest enne või pärast USA juhitud sissetungi Iraaki. The Washington Times’i allikas on esimene, kes on kindalt osutanud ajale, millel lõhkeaine kaduma läks.

Shaw väitis lehele, et ta on hiljuti saanud usaldusväärset infot kahest Euroopa luureteenistusest, kellel on üksikasjalikke tõendeid Venemaa ja Iraagi relvastusalasest koostööst.

Shaw sõnul eraldati Iraagi võimsaimad relvad süstemaatiliselt teistest pommidest ja rakettidest ning toimetati Süüriasse, Liibanoni või Iraani.

Shaw välistas võimaluse nagu oleks lõhkeaine Al-Qaqaa ladudest varastatud, kuna need olid tugevalt valvatud.

Venemaa kaitseministeerium on täna avaldatud teated tagasi lükanud, nimetades süüdistusi «kunstlikult fabritseeritud mõttetusteks».

«On võimatu nimetada selliseid avaldusi millekski muuks kui fabritseeritud mõttetuseks,» ütles Vene kaitseministeeriumi esindaja Vjatðeslav Sedov.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.