VE: Netšeporuk, Larissa – mitmevõistleja

(07.07.2003)

Netšeporuk purustas Eesti rekordi

Jaan Jürine

Uudise pilt
Larissa Netšeporuk säras Tallinna võistluse lõpus rahulolust.
Foto: Pille-Riin Pregel

Kui Eesti meeskonna viis superliigasse väike ime, siis naiskond saavutas oma sihi – liigasse püsima jääda – kindla peale võisteldes.

Ihaldatud kuuenda koha asemel tuli viies koht. Ja Larissa Netšeporuki Eesti rekord 6215 punkti läks täiendavalt plusspoolele.

Netšeporuki sisust kõneleb tõsiasi, et Tallinna võistluse kolmandana kaotas ta Sydney olümpiakullale Denise Lewise Suurbritanniast ainult 67 punktiga. Rootslanna Carolina Klüft oli isikliku rekordiga 6692 punkti omaette klassist.
Eestis kodunenud ja siin keelegi suhu saanud ukrainlanna pani edule aluse üllatusliku odaviskega. Viimase katse 53.24 oli kahest eelmisest kümne meetri võrra parem. “Läksin panga peale, mis mul kaotada oli. Kogu jõud läks odasse ja nii ta tuligi. Pidasin plaani visata 48-49 meetrit,” säras Netšeporuk, kelle teine päev algas 6.35-ga kaugushüppes ja lõppes korraliku 800 m jooksuga. Avapäeva lõpetas Netšeporuk alles kaheksandana. Eesti rekordi ületamist pidas ta esimese päeva järel vägagi küsitavaks.


Isiklikku rekordit Netšeporuk siiski ei ületanud. 2000. aasta mais sai ta küll juba Tallinnas elades, kuid mitte veel Eesti kodanikuna 6331 punkti. Eilne võit oli Netšeporukile topeltmagus. Kaudselt õigustas ta oma uue kodumaa koondisse kuulumist ning ületas lisaks kõigele paraja varuga Pariisi MM-i pääsunormi. MM-il võib ta kindla esinemisega jõuda üsna kõrgele kohale.

Rutti Luksepal jäi isiklikust rekordist vajaka viis punkti. “Sellest polegi nii kahju teades, et kogu naiskond oli väga tubli ja minagi andsin oodatud panuse. Küllap annab see mullegi innustust ja vahest teen nüüd oma unistuse 5600 punkti ka täis,” arvas Luksepp.

Noored Kaie Kand ja Anu Teesaar said punktid isikliku rekordi ligi. Mõlemad jäid oma võistlusega enam-vähem rahule, pidades oluliseks, et naiskond oma tahtmise saavutas. Rahule jäi ka treener Andrei Nazarov, kelle võistluseelsed arvutused näitasid, et kõigi nelja isikliku rekordi tasemel püsimine toob eesmärgi kätte.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.