VE: Nõmmsalu, Jaanus – võrkpallur

Jaanus Nõmmsalu: Korsikal on etem kui Peterburis
Andres Kalvik
19.01.2005

Ruut Võrkpall

Peterburi Baltikast koju saadetud Nõmmsalu on uue koduklubi Ajaccio Gazeleciga rahul.

Pooleteise kuu eest jõudsid Venemaa Superliiga meeskonna Peterburi Baltika juhid ja Jaanus Nõmmsalu mänedþer Avo Keel kokkuleppele, et osapooled katkestavad lepingu.

Klubi polnud rahul Eesti koondise nurgaründaja töösse suhtumise ja esitustega ning pallur meeskonna treeneri Vladimir Samsonovi käekirjaga. Nii ei jäänud kahemeetrisel mängumehel muud üle kui naasta tagasi ESS Falck Pärnusse.

Justkui välk selgest taevast tuli pakkumine Prantsusmaa kõrgliiga klubilt Gazelecilt. Teate edastas Keelele Soome parim võrkpallur Tuomas Sammelvuo.

Ja ühtäkki on Nõmmsalu hästi mängima hakanud. Nii saab väita kahe esimese mängu põhjal. Arago De Sete ja Kert Toobali koduklubi Poitiersi Stade Poitevini vastu ei võitnud Gazelec küll geimigi, kuid põhikoosseisus alustanud Nõmmsalu tõi vastavalt 8 ja 11 punkti.

Rahule on jäänud ka Nõmmsalu ise. “Tõesti, mängud on hästi välja tulnud. Ja üldse on Korsikal asjad paremad kui Peterburis. Alates treeningutest ja lõpetades eluoluga,” kiidab ta. “Kaotustest ei saa suuri järeldusi teha, sest teise ringi kuus esimest vastast on väga tugevad. Pärast seda oleme suutelised kõiki võitma.”

Korsika saarel asuvasse klubisse kuulub pallureid kuuest riigist: lisaks Nõmmsalule kuus prantslast, kaks brasiillast, üks bulgaarlane, kamerunlane ja tðehh. Kusjuures sambamaa diagonaalründaja Leonardo Rodrigues juhib keskmiselt 21 punktiga skooritegijate edetabelit ja on 1,67 serviässaga teine. Tema kaasmaalasest temporündaja Marcelao Hargreavesi 3,89 blokki mängus on samuti liiga parim näitaja. Sidemängija Laurent Chambertin oli neli-viis aastat tagasi Prantsusmaa koondise esinumber.

Teil on küll kõvad mehed koos, kuid miks klubil kehvasti läheb? Nõmmsalu: “Pallingu vastuvõtt on meie nõrgim koht.”

Nutune mängusaal

11 vooru enne põhiturniiri lõppu asub Gazelec kolme võidu ja tosina kaotusega 13. ehk eelviimasel kohal. Play-offist kaheksa parema seast lahutab klubi kolm võitu. Mõneti sarnaneb Nõmmsalu olukord eelmise aastaga, kui ta siirdus Raimo Pajusaluga samuti eelviimasel kohal olnud ja meistrivõistluste lõppedes esiliigasse langenud Toulouse’i Toac-Tucci. Toona sai Nõmmsalu kaasa teha vaid viies kohtumises, enne kui hüppeliigese murdumine tema hooaja lõpetas.

“Gazelec on Toulouse’ist tugevam. Nüüd liitusin meeskonnaga poolteist kuud varem ja saan klubi loodetavasti lõpuni aidata,” ütleb Nõmmsalu.

“Prantslastel on huvitav treeningmetoodika. Kahetunnise pallitreeningu järel puhkame paarkümmend minutit ja läheme tunniks jõusaali. Toulouse’is oli järjekord vastupidine. Ülejäänud päev on vaba. Kahjuks on mängusaal nutune – betoonpõranda peal on õhuke kummikate. Õnneks treenime seal harva,” lisab Nõmmsalu.

Majast avaneb imeline vaade

•• Nõmmsalu elab klubi presidendi hiigelsuures mitme korteriga villas, sidemängija Laurent Chambertin sealsamas hoovimajas.
•• “President käib riigitööl, kuid teenib korterite üürimisega kena kopika lisaks. Koht on väga ilus. Maja asub mäeseljandikul ning sellest avaneb vaade Vahemerele ja lumistele mäetippudele. Päike kütab õhu nii soojaks, et võin T-särgi väel väljas käia,” kirjeldab Nõmmsalu.
•• Vaba ajaga ei oska aga Nõmmsalu suurt midagi peale hakata. “Pooled raamatud on läbi loetud. Brasiillastega linna peal käies pidin ka mõned autogrammid andma. Tähendab, et päris tundmatud me pole,” räägib Nõmmsalu.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.