VE: Ott, Urmas – telestaar

Urmas Ott sai Venemaal oma saateKatrin Lust, SL Õhtuleht, laupäev. 21. juuni 2003

Arno Saar
OTT UUES ŽANRIS: Kui tavaliselt esitab Urmas Ott teravaid küsimusi, siis REN TV paneb Oti tavapäratusse olukorda – tema teha ainult vaheklipid.

«Urmas Ott oli ainus kandidaat, sest ta on Venemaal meeletult populaarne ja üldse väga professionaalne saatejuht,» põhjendab Julia Jarmarkovitš Venemaa telekanalist REN TV, miks Otti idanaabri ühe menukama telejaama sõujuhiks kutsuti.

Kuue menukama Venemaa telekanali sekka kuuluva REN TV koduleheküljelt vaatab esimesena vastu Urmas Ott, kes hakkab telekanalis juhtima saadet «Maailma parimad sõud». Oti ülesanne pole sedakorda aga saatekülaliste küsitlemine, vaid ainult erinevate suursuguste sõude vahelõikude tegemine.

Telekanal loodab suurt menu

«Ott on Venemaal 10 aastat kõva täht olnud ja avanud siin uue teleajastu. Ta on meeletult populaarne ja loomulikult väga professionaalne,» kiidab REN TV pressiesindaja Julia Jarmarkovitš Eesti telestaari. «Tal on hea oskus kaasvestleja hinge pugeda,» ütleb ta.

Kord kuus Venemaale saate salvestusele sõitev Ott peab 4-5 päevaga valmis tegema kuu salvestised. Oti juhitav saade koosneb mitmest lõigust, mille vanameister peab kokku põimima. Tänaõhtuses tunnipikkuses avasaates näeb näiteks robotite poksivõistlust, inimese jõukatsumist loomaga, lõike Tom Nick Jolly varjatud kaamera sõust.

Kas Otti mäletatakse?

«Praegu ei oska öelda, kas toodame saadet sügiseni või hoopis kümme aastat,» ütleb Jarmarkovitš. Ta loodab, et Ott meelitab ohtralt vaatajaid ligi.

«Ma ei oska öelda, kui populaarne Ott Venemaal on. Ma ütleksin, et mitte väga,» ütleb aga ajutiselt Venemaal elav eestlane. «Siin on nagu igal pool mujal – peale tulevad uued näod ja ajad ning suhtumine muutub. REN TVs saateaega saada on üsna kõva sõna, kuid kindlasti ei saa enne midagi öelda, kui on näha, kui paljud teda vaatavad,» ütleb küsitletu.

Kui palju Ott saatejuhina teenima hakkab, telekanal ei ütle. «Hotelli maksame kinni, kuna meie ta siia kutsusime. Kuid rohkem ma tõesti öelda ei saa. Oleme üks meeskond ja see on tema otsustada, kas ta räägib sellest või mitte,» nendib Jarmarkovitš telestaari palga kohta.

«Ma kardan, et mul ei ole midagi öelda,» jääb ka Ott uuest väljakutsest rääkides napisõnaliseks.

Venemaal telekanalit Darial TV juhtiv Mart Luik ütleb, et ametlikult ei tohiks REN TVd Eestis nähagi, sest kanal pole sihitud Baltimaade turule. «Mitteametlikult on see aga võimalik,» nendib ta samas.

Kaabeltelevisioonifirma STV klienditeenindaja teatabki, et REN TV on ka Eestis nähtav, kuid asja seaduslikkuse kohta jääb vastuse võlgu. Esimene Oti saade on eetris täna kell 16.55.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.