Wõro Keskus jääb püsti

Riigikohtu otsus: Wõro Keskus jääb püsti

Riigikohus jättis eile jõusse Võru kesklinnas naabrilt päevavalguse võtnud neljakorruselise ärihoone ehitusloa tühistamise, kuid juba valminud uusehitist ei lammutata. 

Riigikohus selgitas, et ebaseadusliku ehitusloa alusel püstitatud hoone lammutamist saab naaber nõuda vaid siis, kui talle tekitatud kahju on suurem kui ehitise lammutamisega selle omanikule kaasnev kahju, teatas riigikohtu pressiesindaja. 

Riigikohus on seisukohal, et kesklinnas asuva korteri omanik ei saa keelata igasugust vaadet või valgust varjavat ehitustegevust, kuid poolte huvidekonflikti korral peab kohalik omavalitsus leidma mõistliku tasakaalu.

Riigikohtu hinnangul ei ole Võru linnavalitsus ehitusluba andes ega hilisemas kohtumenetluses küllalt põhjendanud, miks oli tarvis ärihoone ehitada elamule nii lähedale, et sealse elaniku elutoa aknale langeb loomulikku päikesevalgust ööpäevas keskmiselt vaid 45 minutit.

Võru linnavalitsus viitas vajadusele taastada naaberhoonele võimalikult lähedal asuva uusehitisega ajalooline tänavafront, kuid kohtu hinnangul ei ole see piisav põhjus korteriomaniku õiguste piiramiseks ilma igasuguse kompensatsioonita.

Riigikohtu hinnangul oleks pidanud kohalik omavalitsus võimaldama enne ärihoonele ehitusloa andmist projekti kohta ka naabril oma arvamust avaldada.
 

BNS
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.