VE: Partõka, Elina – kohtlajärvelanna, MMfinalist

Kohtlajärvelanna Elina Partõka jõudis eile Hispaanias toimuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel 100 meetri vabastiilis poolfinaali ja küündis lõpuks 16. kohani, mis on taasiseseisvunud Eesti ujumise ajaloos üks silmapaistvamaid saavutusi. Eesti ujumisliit kaalub samal ajal Partõka karistamist võistluskeeluga.

Hommikustes eelujumistes oli Partõka aeg 56,43 sekundit 18. tulemus. Poolfinaali pääs avanes talle tänu kahe paremat aega näidanud ujuja loobumisele. Kahe poolfinaali kokkuvõttes jäi Partõka lõplikuks kohaks 16., mis on käimasolevatel maailmameistrivõistlustel ülekaalukalt Eesti ujujate parim tulemus.

Viimase kümne aasta jooksul on Eesti ujujatest maailmameistrivõistlustel poolfinaali jõudnud vaid Jana Kolukanova, kes tuli 2001. aastal kokkuvõttes 11. kohale. Eile kaotas Kolukanova Partõkale kindlalt ja jäi 35ndaks.