VE: Savisaar, Vilja – keskerakondlane

Vilja Savisaar juhib Keskfraktsiooni

www.DELFI.ee
24. märts 2004 12:01

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare abikaasa Vilja sai kolmapäeval toimunud hääletusel Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeheks.

ViljaSavisaar.JPG:  

Vilja Savisaare vastaskandidaat, endine kaitseminister Sven Mikser jäi temast maha kolme häälega, 14:11.

Vilja Savisaar on öelnud Eesti Päevalehele, et tema nõuaks fraktsioonis märksa suuremat distsipliini ja seda kõigilt, mitte ainult valituilt.

Mis puudutab erakonna ja fraktsiooni suhtumist, siis Vilja Savisaar tunnistab, et tegemist on kahe erineva organisatsiooniga. „Aga kongressil, erakonna kõige kõrgemas organis valitud juhatus on selleks, et kongressivahelistel aegadel viia aktiivselt ellu erakonna poliitikat,” lausus ta. „Juhatus kujundab selle poliitika ja fraktsiooni ülesanne on seaduseelnõude väljatöötamisega või ka koalitsiooni eelnõudele vastuhääletamisega seda poliitikat ellu viia.”

Keskfraktsiooni aseesimeesteks valiti Mihhail Stalnuhhin ja Ain Seppik, ütles Delfile Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp.

Keskfraktsiooni kandidaat Riigikogu aseesimeheks on Enn Eesmaa, kes kogus hääletusel 17 häält Peeter Kreitzbergi kaheksa vastu.

Sepa sõnul möödus hääletus rahulikus õhkkonnas, mingit jälge Keskerakonna lõhest polnud.

Keskerakond jaguneb laias laastus kaheks: Edgar Savisaare eest tulleviskujad, kellest vähemasti osa just mõtlemisvõimega ei hiilga, ning need, kelle meelest oleks Keskerakond ilma Savisaareta oluliselt vastuvõetavam koostööpartner.

Tartu ülikooli politoloog Viljar Veebel tõdes Eesti Päevalehele, et Vilja Savisaare valimise korral kaotab partei igasuguse demokraatia. Kui valituks osutub Sven Mikser, võib Keskerakond Veebeli sõnul aga uuesti sündida. “Kui ta hakkab opositsiooni juhtima, siis võib partei saada uue hingamise,” lisas ta. “See võib tähendada leppimist Keskerakonnas, sest kumbki pool ei saa teineteiseta.”

Politoloog Rein Toomla sõnul mõjutab valik kindlasti erakonda, kuid seda ei tohiks üle dramatiseerida. “Kui valitakse Vilja Savisaar, saab suhtlemine fraktsiooni ja juhatuse vahel kindlasti tihedam olema,” ütles Toomla.

www.DELFI.ee
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.