VE: Narva Elektrivõrk

Narva Elektrivõrk arvati Euroopa paremate tööandjate hulka
 AS Narva Elektrivõrk tunnistati üle-euroopalises uuringus paremuselt kümnendaks tööandjaks. Ettevõtte juhi hinnangul peitub edu võti selles, et kõik töötajad teavad täpselt, mida nad tegema peavad.

Juri Kalinin töötab dispetðerina ASis Narva Elektrivõrk, mis on uuringu järgi üks Euroopa paremaid tööandjaid.

Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Hewitt Associates korraldatud üleeuroopalises uuringus “Parimad tööandjad – parimad tulemused” lõpetas esikümne elektrijaotusettevõte AS Narva Elektrivõrk. Uuringu järgi on ettevõtte tugevad küljed kõrgelt motiveeritud tööjõud ja head võimalused enesearendamiseks.

Ettevõtte peadirektori Ahti Puuri sõnul ei tulene töötajate rahulolu mitte sellest, et neile oleks loodud mingid supertingimused, vaid et nad teavad täpselt, millised on ettevõtte eesmärgid ja vastavalt sellele nende ülesanded. “Minu arvates on põhiline see, et inimesed teaksid, mis ettevõttes toimub, millised on plaanid ning kuidas mõjutab see nende või nende pereliikmete elu järgneval perioodil. Lõppude lõpuks taandubki see suures osas usaldusele.”

Puur lisas, et ettevõttes on igaks aastaks sõnastatud 6-7 tähtsamat eesmärki ning inimesed teavad, mida nad peavad tegema ja mis on see numbriliselt mõõdetav tulemus, mis tuleb saavutada. “Kui on vaja kedagi ühe või teise eesmärgi saavutamise nimel koolitada, siis seda ka tehakse. Kui on vaja lisainformatsiooni või -ressursse, siis ta need saab. Rahulolu kasvabki välja kõigepealt sellest, et inimestel on piisavalt informatsiooni, vahendeid ja teadmisi. Arvan, et selline süsteem annab inimestele kõige suurema kindlustunde.”

Esikümnes kolm Eesti ettevõtet

“Kus tunnevad töötajad end kõige rahulolevamalt ja kõrgemini motiveeritult? Uuring osutab itta,” kirjutas majandusajaleht The Wall Street Journal Europe uuringu tulemusi avalikustades. Tõepoolest, esikümnesse mahtus koguni kolm Eesti ettevõtet.

Uuringu Eesti-poolne korraldaja, konsultatsioonifirma Fontes konsultant Mariann Märtsin ütles Eesti Päevalehele, et TNT Express Worldwide Eesti ASi kuulutamine Euroopa parimaks tööandjaks ning Nordea Panga ja Narva Elektrivõrkude jõudmine Euroopa kümne parema sekka oli talle endalegi väga meeldiv üllatus. “Eesti organisatsioone uuringusse osalema kutsudes kuulsime palju kõhklemist stiilis “mis nüüd meie, ega me ju Euroopa organisatsioonidega võistelda suuda”. Seda suurem on rõõm, et uuringu tulemused kinnitavad vastupidist – me saame ja peaksimegi end Euroopa parematega võrdlema.”

Uuring, millest kutsuti osa võtma kõiki Eestis tegutsevaid vähemalt 50 töötajaga ettevõtteid, koosnes kolmest osast: töötajad pidid täitma töölepühendumise küsimustiku, personalijuhid kirjeldama ettevõtte personalipraktikat ning tippjuhid jagama oma ettekujutust ettevõtte arengust.

Auto Jõhvi pälvis ametiühingute tunnustuse

Eelmisel reedel kuulutas transpordi ametiühing välja transpordisektori paremad tööandjad, kus kaubaveo kategoorias läks aunimetus ASile Auto Jõhvi.

Transpordi ametiühingu esimees Peep Peterson selgitas, et tiitlite väljaandmisel arvestati töötajate palgataset ja tervislikke töötingimusi. “Lähtusime sellest, et oleks kehtiv kollektiivleping ning et töösuhetes oleks tegemist stabiilse ja soliidse ettevõttega.”

Petersoni sõnul pole töötajate rahuolu puhul mitte alati määravaim palk, vaid juhtkonna suhtumine. “Tegelikult algab kõik suhtumisest, kas töötajaid võetakse kui inimesi või kui äriüksusi. Kui töötajaid koheldakse viisakalt ja inimlikult, on nad teinekord valmis ka väiksema palga eest töötama. Kuigi seal, kus koheldakse inimesi hästi, üritatakse enamasti ka palka tasemel hoida,” ütles ta.

“See töö, mida me teinud oleme, on lõpuks tähelepanu äratanud,” rõõmustas 82 töötajaga ASi Auto Jõhvi juhataja Kuldar Pärnamäe. Tema sõnul on ASil Auto Jõhvi ainsa veofirmana ISO 9001:2000 sertifikaat, mis tähendab, et firma juhtimissüsteem vastab Euroopa standarditele. “Meil on töötajate õigused, kohustused ja vastutus väga täpselt paigas. Iga inimene teab, mida ja kuidas ta peab tegema.”

Suurt tähelepanu pööratakse ka koolitusele. “Transporditurg on praegu veel väga must ja täitevvõim ei suuda seda kuidagi kontrollida, aga teiselt poolt tekitab seadusandlik võim järjest uusi transpordi valdkonda puudutavaid seadusi. Et nendes opereerida ja infot järjepidevalt töötajateni viia, toimuvad meil õppepäevad ja koolitused. Inimesed ilmselt tunnetavad, et neist hoolitakse. Meil on ka väikesed boonused, näiteks maksame sünni- ja surmatoetusi,” rääkis Pärnamäe.

SIRLE SOMMER-KALDA
Põhjarannik, teisipäev, 23.03.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.