VE: Sillamäe soojuselektrijaam

(10:59 29.11.2003)

Sillamäe soojuselektrijaam saab 56 miljoni krooni eest moodsa generaatori

SILLAMÄE, 29. november (EPLO) – Sillamäe soojuselektrijaamas paigaldatakse praegu uut gaasimootorgeneraatorit, mis on kavas elektri- ja soojusenergia koostootmiseks käivitada veebruaris, kirjutab Põhjarannik.

Silmeti koosseisu kuuluva Sillamäe soojuselektrijaama (SEJ) juht Väino Sarnet ütles, et uus gaasi põletamisel töötav generaator on keskkonnakaitse seisukohast maailma tipptase. “Veelgi vähem loodust saastada oleks soojus- ja elektrienergia tootmise puhul väga raske,” ütles Sarnet.

Sarneti sõnul läheb uus generaator koos paigaldamisega maksma 56 miljonit krooni. Nii suure investeeringu tegemine oli ettevõttele möödapääsmatu. “Keskkonna poole pealt oli see pealesunnitud lahendus, sest aastaks 2009 keelatakse tuhaladestamine senisel meetodil ära,” sõnas ta.

Viieks aastaks kavatseb Sillamäe SEJ siiski säilitada ka põlevkivi baasil energia tootmise. Pärast seda on kavas kasutada vanas jaamas kütusena masuuti või põlevkiviõli.

Sarneti hinnangul säilib kümne aasta jooksul ettevõttes ka enamik praegusest 220 töökohast. “Kui käiku jääb ainult uus generaator, siis väheneb töökohtade arv järsult – kuni kümme korda. Uue generaatori puhul ei ole vajadust, et keegi peaks kogu aeg agregaadi juures seisma. Toimub kaugjälgimine ja näitude inspekteerimine, milleks ei ole vaja suurt töötajate hulka,” lausus ta.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.