VE: Suure-Jaani – lootuste vald

Suure-Jaani vald päästab Viljandimaa iivet PM Online, 10.01.2004 12:44

Viljandimaal kasvas esimest korda viimase kümmekonna aasta jooksul taas sündimus ja Suure-Jaani vallas sündis mullu kaks korda rohkem lapsi kui üle-eelmisel aastal, kirjutab Sakala.

Kui Viljandimaal sündis eelmisel aastal 21 last rohkem kui tunamullu, siis Suure-Jaani valla beebide arv kasvas 17 võrra. Eelmisel aastal nägi selles vallas ilmavalgust 33 last tunamulluse 16 asemel.

«Me mõtleme siin päevast päeva, mis selle kasvu põhjus võib olla,» ütles Suure-Jaani valla sotsiaalnõunik Erkki Lehtinen. «Ei saa väita, et see oleks võimalus toetust saada. Lapsi muretsevad just kindlustatud pered, kus on haritud ja keskmisest parema töökohaga vanemad.»

Tihtipeale sünnivad sellistesse peredesse tema sõnul juba teised või kolmandad lapsed. «See on märk, et vanemad hindavad stabiilsust ja kindlust ning on sidunud oma tulevikuplaanid meie vallaga,» kommenteeris Lehtinen.

Viljandis elava noore ema Lii Renniti arvates võib iibe kasv olla tingitud sellest, et Suure-Jaani vald maksab suuremaid toetusi kui kõrval asuv linn.

Lehtineni sõnul on iive suur eelkõige Sürgaveres, mis on valla suurim küla. «See annab kindlust, et kohalik põhikool jääb siiski püsima,» lausus sotsiaalnõunik.

Viljandi Maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Sirje Tamm rääkis, et kuigi koondsummas maakonnas sündide arv tõusis, ei saa eeldada, et kasv jätkub.

«20 sündi on selline loomulik kõikumine — kui ühel kuul sünnib 53 last, siis järgmisel võib vabalt sünde olla vaid 33.»

Tamm tõi näiteks, et Viljandis sündimus hoopis vähenes. «Eelmise aastaga võrreldes sündis siin 19 last vähem, kuigi sünnitoetus on üsna suur.»

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.