VE: Toila tuulepark

Toilasse kerkib 28 tuulikuga tuulepark
16:36 11.10.2004

Uudise pilt
Foto: Eesti Energia

JÕHVI, 11. oktoober (EPLO) – Ida-Virumaale Toila valda kerkib järgmisel aastal järgmisel aastal 28 tuulikuga tuulepark, mille võimsus on 56 megavatti; projekt läheb maksma umbes miljard krooni.

Reedel toimus Toila vallavalitsuses tuulepargi keskkonnamõjude hindamise aruande avalik arutelu.

“Est Wind Power’i poolt arendatav tuulepargi projekt on meie maakonnas esimene sellelaadne. See on samm perspektiivse ja loodussõbraliku energialiigi kasutuselevõtu suunas,” ütles Ida-Viru maavalitsuse majandusosakonna juhataja Margus Puustusmaa, lisades, et peale selle annab tuuleenergia protsessis osalemine ettevõtlikele inimestele võimaluse ka oma sissetulekuid suurendada.

Est Wind Power OÜ juhatuse liikme Harri Raudvere sõnul valmistati ette ka mitu alternatiivset võimalus tuulepargi ehitamiseks. Kõige optimaalsemaks variandiks on ligi 600 hektarile ehitada siiski 28 tuulikust koosnev park koguvõimsusega 56 megavatti.

Teiste võimalustena oleks park koosnenud kas 11 või 23 tuulikust koguvõimsusega vastavakt 11 või 46 megavatti. Kolmanda variandi puhul koosneks park 66-st 0,85 megavatise võimsusega tuulikust. Viimasel juhul tuleks tuulikuid tihedamalt paigaldada.

Tuulikumastide kõrgus tuleb kas 85 või 65 meetrit, see oleneb sellest, millised labad tiivikutele saadakse. Kuna keskkonna mõjude hindamise akt oli positiivne, võib pärast projekti valmimist alustada ehitama. Eesti Energia võrguga loodetakse liituda märtsis 2005.aastal.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.