VE: Reeve, Christopher – filmistaar

„Superman” Christopher Reeve suri 52aastasena

09:07 11.10.2004

Uudise pilt

BEDFORD, 11. oktoober (AP-EPLO) – „Supermani” filmide staar Christopher Reeve, kes üheksa aasta eest sai raskelt viga ratsutamisintsidendis ning pärast seda tegeles aktiivselt selgroouuringute toetamisega, suri pühapäeval 52 aasta vanusena.

Reeve langes laupäeval koomasse oma New Yorgi kodus pärast seda, kui tema süda seiskus, ütles mehe pressiesindaja Wesley Combs AP-le pühapäeva õhtul.

Reeve’i raviti Northern Westchesteri haiglas rõhkhaavandi vastu, mis tal oli tekkinud. Halvatud inimestel on selline haavand tihe komplikatsioon. Viimasel nädalal oli tekkinud haavandisse põletik.

Reeve murdis oma kaela 1995. aasta maikuus, kui ta kukkus Virginias toimunud ratsutamisvõistlusel hobuse seljast. Pärast mitmekuust ravi sai ta üha pikemalt hingata ilma aparaadi abita ning seejärel hakkas ta tegema lobitööd kongressis, et selliste katastroofiliste vigastuste puhul loodaks tugevam kindlustussüsteem.

Mees naasis režissööritooli ning 1998. aastal näitles filmis „Rear Window”, mis oli Alfred Hitchcocki filmi uusversioon ratastoolis mehest, kes hakkab uskuma, et tema naaber on tapetud.

„Ma ei luba oma puudel otsustada, kuidas ma elan. Ma ei taha olla ettevaatamatu, kuid seades endale eesmärgi, mis tundub veidi heidutavana, aitab tegelikult paranemise poole,” on mees öelnud.

Kõige tuntum oli Reeve eluaeg Supermanina, kelle mängimist alustas ta 1978. aasta filmis. Ühtekokku mängis ta neljas „Supermani” filmis.

Reeve sündis 25. septembril 1952. aastal New Yorgis, tema vanemateks oli romaanikirjanik ja ajalehereporter. Kui ta 10aastane, tegi ta oma esimese lavaesinemise, seda Gilberti ja Sullivani etenduses „The Yeoman of the Guard” Princetonis.

Pärast Cornelli ülikooli lõpetamist 1974. aastal läks ta TV-seebikasse „Love of Life”, kus ta mängis külmaverelist mitmenaisepidajat Ben Harperit. Samal ajal käis ta tihti teatrilaval, mängides ka Katharine Hepburni näideldud karakteri lapselast näidendis „A Matter of Gravity”.

Reeve’i esimene filmiroll oli allveelaevakatastroofist jutustavas filmis „Gray Lady Down”, mis tuli linale 1978. aastal. Kohe pärast seda tuli aga „Superman” ning Reeve valiti sellesse rolli 200 inimese seast.

Londonis „Supermani” võtetel kohtus Reeve modelliagentuuri kaasasutaja Gae Extoniga, nende suhe kestis mitu aastat ja neil on ka kaks ühist poega, kuid nad ei abiellunud kunagi.

Hiljem abiellus Reeve Dana Morosiniga, neil on 11aastane poeg Will.

Lisaks Morosinile ja Willile jäävad Reeve’i leinama ema Barbara Johnson, isa Franklin Reeve, vend Benjamin Reeve ning lapsed suhtest Extoniga: 25aastane Matthew ja 21aastane Alexandra.

Esimestel kuudel pärast ratsutamisõnnetust ütles Reeve ajakirjanik Barbara Waltersile, et ta mõtles enesetapule esimestel päevadel pärast vigastuse saamist. Kuid ta sai neist mõtetest kiirelt üle, kui nägi oma lapsi.

„Ma nägin, kui palju nad vajasid mind ja kui õnnelikud me kõik olime, et mu aju oli korras.”

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.