VE: traadita internet

Mitmed linnad ja vallad pakuvad tasuta traadita internetti
BNS, 23.01.2004 14:40 
Mitmed Eesti linnad ja vallad pakuvad oma elanikele koostöös telekommunikatsioonifirmaga Vemis tasuta traadita interneti kasutamise võimalust.

«Projekt sai alguse Südamaa vabavaldade internetiseerimisest ning tänase päeva seisuga on see kasvanud juba ka veidi kaugemale sealsest kandist,» rääkis BNS-ile Vemise kaubamärki haldava TRL Group OÜ tegevdirektor Argo Tali.

Hetkel on Tali sõnul internetiseeritud Keila, Kernu, Padise ja Saue Harjumaal, Imavere, Kareda, Koigi, Lehtse, Paide linn ja vald, Roosna-Alliku, Türi ja Väätsa Järvamaal, Kasepää, Pajusi, Pala, Puurmani, Põltsamaa, Saare ning Torma Jõgevamaal ja Kolga-Jaani, Kõo ning Viiratsi Viljandimaal.

«Edumeelsemad vallad ja linnad, kes on meiega sõlminud ka lepingu inimestele tasuta interneti kasutamiseks, on näiteks Keila, Saue, Roosna-Alliku, Paide vald ja linn, Väätsa, Lehtse ja Türi,» lisas ta.

Vemis kasutab interneti levitamiseks raadiotehnoloogiat, mistõttu pole Tali sõnul tehniliselt võimalik valla või linna iga nurka leviga katta. Kõik sõltub ikka reaalsetest tingimustest ning võimalustest, nentis ta.

«Kuna teenuse pakkujaks on Vemis, peab iga internetist huvitatu sõlmima lepingu ka meiega, seda näeb ette sideameti määrus,» rääkis Tali.

«Lisaks peab klient nendes valdades muretsema endale õiged seadmed või siis võtma liitumise meilt, mis sisaldab ka seadmeid ning 64-kilobaidise internetipaketi teenustasu kuus on talle null krooni.»

Küll tasub aga vald või linn kõigi nende kasutajate eest Vemisele igakuiselt, kuid Tali hinnangul on see rohkem sümboolne, lepinguga fikseeritud tasu.

Ta lisas, et hetkel on juba huvi projekti vastu tundnud ka Rakvere linnavalitsus.

Ka Tallinnas pakub Vemis internetti enamikule linnaosadele. «Kuna me ei saa raadiolahenduse puhul tõmmata selget piiri, kus linnaosas on ja kus ei ole hotelli Radisson SAS katusel asuva baasjaama leviala, siis päris kõigile ei saa me internetti pakkuda,» selgitas Tali.

xxx

 

VEMIS InternetStaadioni 8 10132 Tallinn

 • Tel.: 645 9045
 • Faks: 645 9047
 • E-mail: info@vemis.ee
 • Internet: http://www.vemis.ee
  Traadita andmeside. Internet.
  Andmesidekanalite ehitus.
  Interneti püsiühendus.
  Traadita andmeside seadmed.
Kaubamärgid:
Vemis – kaubamärgitunnistus
Tegevusalad:
TELEKOMMUNIKATSIOONID

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.