VE: Vetik, Tõnu – Silmeti metallitehase juht

Silmeti metallitehase uus juht loodab ettevõtte kasumisse viia
Majandus Haruldasi metalle ja muldmetalle tootva ASi Silmet uus peadirektor Tõnu Vetik tahab vaatamata ebasoodsale olukorrale maailmaturul ettevõtte kahjumist välja tuua.

“Kuigi eelmine aasta tõi meile kahjumit, loodan käesoleval aastal teenida ettevõttele ka väikese kasumi. See oleneb väga palju teiste faktorite kõrval just dollari kõikumisest. See on aga faktor, mida me ise kuidagi mõjutada ei saa,” ütles aasta alguses ASi Silmet peadirektori ametisse asunud Tõnu Vetik. Samas lisas ta, et kui dollar peaks jätkama nõrgenemist, tuleb käesoleva majandusaasta heaks tulemuseks pidada ka nulli jäämist.

Vetiku sõnul on haruldaste metallide ja muldmetallide turul hinnad endiselt väga madalal, kuid nõudlus on natuke kasvanud. “Olukord on raske Hiina dumpingu tõttu. Nad toodavad rohkem, kui turg suudab vastu võtta, ja see surubki hinnad alla.”

Uue peadirektori hinnangul on Silmeti trumbiks toodangu väga hea kvaliteet. Just tänu hinna ja kvaliteeti heale suhtele on võimalik turul ellu jääda ning ka edasi areneda. Käesoleva aasta toodang on 80-90 protsendi ulatuses ostu-müügilepingutega kaetud.

“Meie kulud on suured ka seetõttu, et ajaloolise pärandina ei ole tootmisahel optimaalses järjestuses ehk tootmisahel on laiali paisatud eri hoonete vahel ning neid kõiki tuleb hoida töökõlblikena ja kütta. Tulevik ei ole tume, tuleb lihtsalt kõvasti tööd teha ja pakkuda oma tugevaid külgi. Ettevõtte juhtimine kasumisse on mulle hea väljakutse,” rääkis Vetik.

Eelmise aasta lõpuni oli Silmet Gruppi kuuluva ASi Silmet peadirektor Tiit Vähi, kes tegeleb ka kogu grupi juhtimisega. Taandumist metallitehase tegevjuhtimisest põhjendas ta sooviga keskenduda senisest rohkem Sillamäe sadama arendamisele. “Tõnu Vetik on Silmetis töötatud viie aasta jooksul tõestanud end parimast küljest ja ma võisin rahuliku südamega ettevõtte juhtimise talle üle anda,” ütles Vähi, kes hoiab ASi Silmet tegemistel edaspidi silma peal firma nõukogu esimehena.

ASis Silmet on kolm vabrikut ja kesklaboratoorium. Praegu ostab Silmet muldmetallide tootmiseks vajalikku tooret Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast, Austraaliast ja Aafrikast.

Alanud aasta alguses sai Silmet kätte ka ISO sertifikaadi, mis kinnitab, et haruldaste metallide ja haruldaste muldmetallide tootmine vastab keskkonnanõuete standarditele.

ANTI RONK
Laupäev, 15.01.2005

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.