Vene välisminister kavandab Eesti-visiiti

Vene välisminister kavandab Eesti-visiiti
18.01.2005 15:30BNS
Vene diplomaadid lubasid teisipäeval Moskvas, et välisminister Sergei Lavrov tuleb visiidile Eestisse, küllakutse esitas välisminister Kristiina Ojuland.

Poliitilistel konsultatsioonidel Eesti delegatsiooni juhtinud välisministeeriumi asekantsler Tiina Intelmann ütles, et Lavrovi visiidi aeg jäi lahtiseks, kuid nõusoleku Vene pool andis.

«Ei oska visiidi toimumise aega ka orienteeruvalt pakkuda, igal juhul jäi veebruar veel liiga varajaseks,» märkis Intelmann.

Samuti teatas Venemaa esindust juhtinud asevälisminister Vladimir Tðizov, et neile sobib, kui Eesti-Vene piirileping allkirjastatakse 10. mail Moskvas. Selleks lubati alustada vajalike siseriiklike ettevalmistustega.

«Meie pakkusime erinevaid variante, kuid välistada ei saa ka 10. maid,» sõnas Intelmann.

10. mail, päev pärast faðismi üle võidu saavutamise pidustusi, on kavas korraldada EL-i ja Venemaa tippkohtumine.

Eesti esindus tõstatas ka kultuurivarade, sealhulgas presidendi ametiraha tagastamise küsimuse, millele Intelmanni sõnul oli positiivne reaktsioon.

«Vene pool lubas asja ette võtta,» nentis Intelmann.

Olulise osa kohtumisest hõlmas Euroopa Liidu temaatika, sealhulgas majandussuhted.

Intelmann nentis, et kuigi Eestil on sõlmimata Venemaaga topeltmaksustamise vältimise kokkulepe ja lahendamist vajab fütosanitaarkontrolli probleem, loob kogu riikidevahelise suhete tausta EL.

«Venemaal on huvi majanduskoostöö vastu,» rõhutas asekantsler.

Lisaks vaadati kokkusaamisel üle hulk teisi Eesti ja Venemaa vahelisi kokkuleppeid, mille allkirjastamiseni pole jõutud.

Intelmanni sõnul on toppama jäänud muu hulgas palju justiitsvaldkonna protokolle, sealhulgas kohtulikult karistatud isikute üleandmise kokkulepe.

Intelmann ütles, et venelasi informeeriti ka huvist tuua Eestisse Beslani draama üle elanud lapsi, mis võeti hästi vastu.

Eesti diplomaadid teatasid, et Eesti abistab Venemaal elavaid soome-ugri rahvaid, jutuks oli samuti laevaühendus üle Peipsi.

Eelmised konsultatsioonid Eesti ja Vene välisministeeriumi vahel toimusid möödunud aasta veebruaris Tallinnas.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.