Viru Kalatööstuse I poolaasta tulemused

Viru Kalatööstuse OÜ käesoleva aasta I poolaasta realiseerimise netokäive oli 51,7 miljonit krooni, mis on 17 protsenti vähem kui mullu samal perioodil. Poolaasta kasum moodustas 1,6 miljonit krooni. Möödunud aasta esimese 6 kuu kasum oli 6,3 miljonit, seega kasum vähenes neli korda.

Käibe ja kasumi vähenemine oli tingitud mitme eksporti pärssiva asjaolu
kokkulangemisest. Aasta alguses eksport suures osas seiskus seoses
segadusega vabatsoonide töökorralduses. Pärast vabatsoonide töö taastumist aga ostubuumi ei järgnenud, vaid pigem vastupidi – kui varasematel aastatel on alates maikuust nõudlus kalakonservide järele suurima ekspordipartneri Ukraina turul jõudsasti kasvama hakanud, siis käesoleval aastal on nõudlus tagasihoidlik veel praegugi. Kuna eksporditehingute puhul on klientide soovil traditsiooniliselt arveldatud USA dollarites, siis dollari järsk odavnemine viimasel paaril-kolmel kuul on omakorda eksporti pärssinud, sest turuolukord ei võimalda toodangu väljamüügihindasid tõsta samas tempos dollarikursi langemisega. See omakorda on tekitanud valiku, kas müüa kahjumiga või üldse mitte müüa.

Viru Kalatööstus võib rõõmustada vaid Eesti turul saavutatud müügitulemuste üle. Kuue kuu müük Eestis oli 18,6 miljonit krooni, mis tähendab mullusega võrreldes kasvu 14 %. Eksport SRÜ-sse seevastu kahanes 33 % võrra 26,1 miljoni kroonini. Eksport muudesse riikidesse kasvas 5 % ja moodustas 7,0 miljonit krooni.

Viru Kalatööstuse kogukäibest moodustas müük Eestis 36 % (mullu 26 %), müük SRÜ-sse 50 % (mullu 63 %) ja müük muudesse riikidesse 14 % (mullu 11 %). SRÜ osakaalu vähenemist ja Eesti ning muude riikide osa suurenemist peab ettevõte positiivseks tendentsiks.

Agu Laanemets
Viru Kalatööstuse OÜ juhatuse esimees

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.