Žirinovski ähvardas Tallinna pommitada

Žirinovski ähvardas Tallinna pommitada

www.DELFI.ee
24. märts 2004 9:03
Vladimir Þirinovski
Reuters/Scanpix

Vene Riigiduuma asespiiker Vladimir Žirinovski teatas teisipäeval, et väikerahvaste saatuseks on surra, ning tõotas, et Venemaa pommitab NATO-ga konflikti tekkimisel Tallinna, Riiat ja Vilniust.

“Oleme ükskõik millise patrullimise vastu Baltimaade õhuruumis. Tänapäeva luurelennukid “näevad” 200-500 kilomeetri kaugusele ja see tähendab, et NATO ning Ühendriikide lennumasinate kontrollialune territoorium ulatuks Smolenski ja Kalugani,” vahendab SL Õhtuleht Þirinovski sõnu.

“Venemaad ohustavas sõjalises alliansis osalemisega seadsid Eesti võimud end ise äärmiselt ebamugavasse seisu,” ütles ta. “Kui olukord läheb teravaks, siis lepivad Washington ja Moskva omavahel küll kokku, aga teevad seda kindlasti Baltimaade arvelt.”

Seejärel rääkis Þirinovski loo sellest, kuidas elevant, karu, lõvi ja tiiger peavad varude jagamisel kokkuleppele jõudma. Seda tehakse jäneste, kobraste, rebaste, nirkide ja teiste väikeloomade arvelt. “Loodusseaduste vastu ei saa!” kinnitas ta.

Zirinovski näeb koguni tuumakonflikti ohtu. Sel juhul aga kannataksid tema arvates kõige enam Eesti, Läti ja Leedu. “Kui relvastatud konflikt NATO ja Venemaa vahel tuleb, mis on üsna tõenäoline, siis leiab see aset just teie territooriumil. Meie ei hakka pommitama Brüsselit, vaid pommitame Vilniust, Riiat ja Tallinna,” ähvardas Þirinovski.

“Pärast hakkavad Washington ja Moskva arutama, kuhu paigutada põgenikelaagrid ja kuhu kirstud. Väikerahvaste saatuseks on surra — selleks, et suurriikidel oleks millegagi tegelda. Praegugi käib Balkani maadel sõda sisuliselt NATO ja Venemaa vahel, hukkuvad aga serblased ning albaanlased.”

Ameerika Ühendriigid vaevlevad Þirinovski hinnangul kriisis. Sellest väljumiseks peavad ameeriklased midagi suurt korda saatma. “Tõenäoliselt loovutab Venemaa neile mõne tähtsama piirkonna, näiteks Iraagis või Balkanil, ja kindlasti lepime kokku Baltimaade suhtes — nagu Hitleriga -, aga sedapuhku lõplikult,” lubas ta. “Washington loovutab teid kohe, kui olukord peaks halvenema, hoolimata sellest, mida nad praegu teile ütlevad.”

Ka ülemaailmse terrorismi mõtlesid Þirinovski väitel välja suurriigid. “Terrorirühmitused on eriteenistuste loodud. Tänapäeval on lihtsalt vaja humaansemat põhjendust inimeste tapmiseks. Maakera on üle rahvastatud.”

Poliitiku teooria järgi on väikeriikide saatuseks suuremate naabrite alla sattumine. “Te ju ei lähe Tšukotkal elava naise voodisse, ikka pigem naabrinaise juurde,” selgitas ta. Eesti ainus pääsetee olnuks tema hinnangul neutraliteedi säilitamine. “Siis oleks teil praegu Vene turistid ja Vene kaubad ja kõik oleks tipp-topp.”

www.DELFI.ee
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.