Kartulivõtust … mitte ainult

Mäolt jalgsi Sõmerpallu astunud mees jõudis sihile

Arved Breidaks

VANDERSELL • Viimastel päevadel üle Eesti kuulsaks saanud Teet Põder (37), kes alates laupäevast Mäolt Sõmerpalu poole astus, et seal elavat isa kartulivõtul abistada, jõudis eile südapäeva paiku näljase ja väsinuna, kuid õnnelikult sihtkohta. Mees läbis nelja ööpäeva jooksul jalgsi umbes 120 kilomeetrit.

Teedu retk algas laupäeval Tallinnast, kus ta lunastas bussipileti Mäole, kaugemale sõitmiseks raha ei jätkunud. Mäolt hakkas mees jalgsi edasi astuma, Sõmerpallu jäi umbes 150 kilomeetrit. „Ei midagi erilist,” sõnas ta oma rännaku kohta. „Autod ei tahtnud peale võtta ja Adaveres oleks peaaegu peksa saanud.”

Tee peal näksis Teet vaid juustu ja saia, tal olid kaasas ka mõned tomatid. Tartumaal andsid politseinikud mehele paar õuna. Öösiti Teet magas, päeviti kõndis. „Muidugi oli külm magada, värisesin kogu aeg,” sõnas ta.

Alles eile võttis üks veokijuht Teedu Savernas peale ja tõi Võrru, muu hulgas tegi rändurile tanklas ka tassi kohvi välja. Hiljem sai Teet juhusliku sõiduautoga Sõmerpallu.

Teet jääb isa poole vähemalt 5. oktoobrini. Siis on pensionipäev ning ta saab tagasi Tallinna sõita ja ka vahepeal tekkinud võlad ära õiendada.

Teet tuli isale appi kartuleid võtma, kuid eilseks olid need juba korjatud. „Vaatame, maal ikka tegemist on,” ütles ta.

Rändamine ei ole Teedule võõras. „Olen rännanud Gruusias, Kasahstanis,” lausus ta. Tallinna tagasi plaanib ta minna siiski bussiga.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.