Maavanem nõuab Kohtla-Järve linnapea valimise otsuse muutmist

(16:49 04.12.2002)

Maavanem nõuab Kohtla-Järve linnapea valimise otsuse muutmist

Ida-Viru maavanem Rein AIdma nõuab Kohtla-Järve volikogult Valeri Korbi linnapeaks valimise otsuse muutmist, teatas BNS.

Aidma saatis kolmapäevl Kohtla-Järve volikogule kirja, milles tegi ettepaneku viia linnapea valimise otsus kehtiva seadusega vastavusse. Maavanema kirja kohaselt peab volikogu seda tegema 15 päeva jooksul alates 4. detsembrist.

Aidma ütles BNSile, et see võib viia Korbi linnapeaks valimise otsuse tühistamiseni, sest valimine ei vasta avaliku teenistuse seadusele. Avaliku teenistuse seadus keelab teenistusse võtta isikut, kes on eeluurimise või kohtu all süüdistatuna kuriteos, mille eest seadus näeb ette vabadusekaotuse.

Aidma möönis, et kunagise kriminaalkoodeksi ja praeguse karistusseadustiku käsitluses on erinevusi, mille tõttu võib kohus Korbi karistada kas rahatrahvi, teatud ametikohal töötamise keelu või ka vabadusekaotusega. Ta lisas, et kuna viimane võimalus pole välistatud, tulebki volikogu otsust muuta.

Hiljuti saatis kaitsepolitsei Korbi pärast kriminaalasja täiendavat uurimist uuesti kohtu ette, süüdistades teda ametialastes kuritegudes. Korbi nimi tõusis esile ka protsessil Kohtla-Järve kunagise linnavoliniku Nikolai Knjazevi tapmises süüdistatavate üle.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.