Moekas linnakodanik Rakveres

Virumaa Muuseumite pressiteade: 06.11.02

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis on alates 7. novembrist 2002 avatud näitus Moekas linnakodanik.

Näitus, mis täiendab eksponeeritavat 19. – 20. sajandi vahetuse käsitöölise kodu, jätab mulje, nagu oleks pere koju tulnud. Võõrastetoas demonstreerib oma pidulikku kleiti peretütar ja majaproua jagab talle hea käitumise nõuandeid. Pereisa on samuti koju tulnud ning korrastab veel oma äripabereid. Köögis toimetab veidi lihtsamas kleidis köögitüdruk, kellele on maal elav kaapotkleiti ja pottmütsi riietatud vanem õde külla tulnud.

Ekspositsiooni täiendavad nn saksatanud, mida kunagi siin majas elanud proua Sidron valmistas ja oma kodus müüs. Neid on meie kogudes säilinud ja restauraator Tiina Põllu on need elegantsed ja õrnad esemed suurepäraselt taastanud.

Lisaks on näha veel näiteid rõivastusest ja aksessuaaridest 1920. – 1930. aastatel, mil mood tegi läbi suuri muudatusi. Kleidid muutusid lühemaks, lihtsamaks, moodi tulid lühikesed soengud, leiutati püsilokid ja nailonsukad. Eluviisid muutusid sportlikumaks, mood eksperimenteerivamaks.

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumi direktor Pilvi Põldma ütleb näituse tutvustuseks: “Loomulikult ei ole olemas mingit eraldi Rakvere moodi, küll on aga huvitav jälgida, kuidas ajalugu moes kajastub. Seeliku pikkus on üsna adekvaatne ajaloo peegel.”

Näitus jääb avatuks kuni 15. veebruarini 2003

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis Pikk tn 50 teisipäevast laupäevani kell 11.00 – 17.00.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.