Põhjarannik: Kiviõli varjatud tõed

Reede hommikul jõudis Põhjaranniku toimetusse kaks esmapilgul täiesti lahusolevat uudist: Kiviõli linnapea tagasiastumispalve ja uudis selle kohta, et Kiviõli, kelle kasuks kohus mõistis Püssi linnalt välja üle miljoni krooni, on alustanud naaberlinna suhtes täitevmenetlust.

Esimest uudist kinnitasid nii avalduse teinud linnapea Tiit Kuusmik kui ka volikogu esimees ja liikmed. Tiit Kuusmik vihjas, et avaldust esitama oli teda ärgitanud vihastumine, kuid põhjuse jättis ta enda teada. Peale selle võis tema põhjendustest välja lugeda, et tal oli probleeme endale lähedalseisvate isikutega ning otsustega, mis ühele või teisele poolele ei meeldi.

Teise uudise kohta ametlikku kinnitust Põhjarannikul saada ei õnnestunud. Linnapea väitis, et tegemist on väikese segadusega, mis on likvideeritud. Ja sellega oleks asi lõppenud, kui veidi hiljem poleks tulnud kõnet linnapea lahkumisavaldust kommenteerinud inimeselt, kes palus Püssi arvete arestimist ajalehes mitte mainida. Miks ei taha Kiviõli linna juhid rääkida apsust, mis praeguseks likvideeritud? Sellele küsimusele meil vastust pole, nagu ka sellele, kas need kaks uudist on siiski omavahel seotud ning just kellegi möödalaskmine, mis oleks naaberlinnale palju maksma läinud, oli viimane piisk linnapea karikasse?

Opositsioon lisab omalt poolt veelgi õli tulle, väites, et kui linnapea ei lahku ise, siis hakatakse talle umbusaldust avaldama. Põhjustest veel ei räägita. Need on juristide urgitseda.

Kõik see kokku hakkab meenutama õukonnaintriigi ning Põhjarannik soovitab mõlemal poolel selguse huvides tõega välja tulla, et spekulatsioonidele mitte ainest anda.

Laupäev, 1.11.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.