Rakveres alustab tegevust Eesti suurimaid eraharidust andvaid organisatsioone – Rakvere Humanitase Hariduskogu

Rakvere Erapõhikooli Seltsi ja Hariduse- ja Kultuuriseltsi Kaur pressiteade: 30.08.02

Seni Rakveres eraharidust pakkunud Hariduse- ja Kultuuriselts Kaur ja Erapõhikooli Selts teatasid eile oma ühinemisest. Rakvere Humanitase Hariduskogu nime all hakkavad terviklikku haridust saama 620 Rakvere linna ja maakonna last.

“Kahe seltsi ühinemine oli ajapikku väljakujunenud protsessi lõpp”, ütles uue ühenduse juhataja Anne Nõgu. “Meie eesmärgiks on pakkuda lastele terviklikku haridust, mida suudame paremini läbi ühistel alustel toimiva organisatsiooni.”

Nõgu hinnangul on nii lapsevanemate kui õpetajate ühine mure, et iga lapse arengut saaks käsitleda tervikuna ning just see tingiski seltside ühinemise. Rakvere Erapõhikooli õppealajuhataja Eve Kullerkupp lisas, et lapse arengule on ideaalne ühtne pedagoogiline kontseptsioon ja lähenemine. “Meie majas on keskmes laps ja tema huvid,” ütles Kullerkupp

Uus nimi viitab terviklikule haridusele. “Uue laiapõhjalist eraharidust andva organisatsiooni nime valisime koostöös kooli juhtide, pedagoogide ja konsultantidega,” selgitas Anne Nõgu.

Ladinapärane sõna humanitas, mis kannab endas võrdselt hariduse, humaansuse kui terviklikkuse sõnumit, hakkab nüüdsest eestipärases vormis seisma organisatsiooni ametlikus nimes. Samast printsiibist lähtuvalt kujundatakse lähiajal ümber ka organisatsiooni allstruktuuride nagu lasteaia, huvikooli ja põhikooli nimed. “Meie töö hakkab toimuma samades hoonetes ja ruumides, kus lapsed juba harjunud käima on, selles osas ei muutu midagi,” kinnitas Nõgu.

Eile hommikul tutvustati arengukava ka Rakvere linnavalitsuses. Rakvere aselinnapea Erich Petrovits ütles, et linnavalitsus suhtus ühinemisteatesse positiivselt. “Majandusinimesena pean ma loogiliseks, et kui võetakse nii suur vastutus ja risk, siis need inimesed teevad oma tööd südamega,” lisas ta.

Linna haridusnõunik Marge Lepik ütles, et paljud Rakvere inimesed on juba tükk aega pidanud kahte kooli üheks struktuuriks, mistõttu on hea, et kool ka juriidiliselt selle sammu ette võttis.

1996. aastal tegevust alustanud Hariduse- ja Kultuuriseltsi Kaur allasutusteks on lasteaed, muusika- ja kunstikool ning arendus- ja õppekeskus. 1991. aastal tegevust alustanud Erapõhikooli Selts juhtis Rakvere Erapõhikooli tegevust. Ühtse struktuurina koonduvad nüüdsest kõik allasutused ühtse nime alla. Kõikide üksuste teenindamiseks luuakse ühtsed finants-, toitlustus, infotehnoloogia- ja majandusteenistused.

Rakvere Humanitase Hariduskogu annab tööd 132 inimesele ja haridust 620-le lapsele. Lasteaias on 144, põhikoolis 176 ja huvikoolis 300 last. Rakvere Humanitase Hariduskogu pakub täiskasvanutele ka täiendharidust.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.