Soovitus riigikogulasele: Pomerants, jää inimeseks

Soovitus riigikogulasele: Pomerants, jää inimeseks

Riigikogusse valitud Marko Pomerantsi maavanema ametist ära saatnud sadakond töökaaslast ja tuttavat tõid talle eile erilisi kinke ja lootsid, et mees ka Toompeal olles Virumaad ei unusta.

Töökaaslased tunnistasid, et lisaks tööle jäi Pomerants neile meelde regilaulu, kandlemängu ja vemmalvärsside esitajana.

“Olen püüdnud seista maakonna tasakaalustatud arengu eest,” ütles Pomerants oma tööd kokku võttes.

Maavanema kohuseid täitma hakkava Riina Kapteini hinnangul oli Pomerants hea juht ja kaastöötaja, kellest õhkus sõbralikkust. “Stseene tegi ta vaid laval, mitte kabinetis,” mäletavad kolleegid.

Tänutäheks seitsme aasta pikkuse maavanema ameti eest kingiti Pomerantsile nii portfell kui ka leiba ja raamatuid. Maavalitsuse ekskolleegid nimetasid kingiks antud portfelli nässakaks. Selle sees oli soovituskiri rahva teenrile, ajalehed istungitel lugemiseks, tass puljongi joomiseks ja pastakaid.

Eksmaavanem Ants Leemets kinkis Pomerantsile pätsi teatris valmistatud leiba, mis ei lähe kunagi hallitama, sest materjaliks on plastik. Politseinikud tõid kuulamiseks politseiorkestri kasseti ja käsiraamatu kuritegude vältimisest. Luubi kirjaga “Näe inimest” tõid vallavanemad, kes loodavad, et ka kõrgelt Toompealt paistab Pomerantsile kätte nii Virumaa kui ka selle inimesed oma murede ja rõõmudega. “Katsu ikka inimeseks jääda,” lausus lisaks Viru-Nigula vallavolikogu juht Ain Tiivas.

Lisaks sai eksmaavanem kella, juhuluuletajale tarvilise ortograafiateatmiku, Virumaa Teataja neljanda võimu mõõga, õllekannu, veduri mudeli ja pritsimeeste joatorust skulptuuri.

“Ära Riigikokku mökutama mine,” kõlas viimane soovitus üle kevadpäikses maavalitsuse saali.

–>Rein Sikk
rein@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.