VE: “Estonia” poistekoor

Estonia poistekoor võitis Walesis esikoha
09.07.2003

Rahvusooper Estonia poistekoor võitis täna Walesis mainekal Llangolleni rahvusvahelisel koorifestivalil 21 noortekoori seas esikoha, millega kaasnes 500 naela suurune rahaline preemia ja kuldne plaat.

Koori juhi Hirvo Surva sõnul oli see Estonia poistekoorile esimene välismaine konkurss ning seal saavutati kohe võit. Surva sõnul tõid koorile võidu esitatud kaks laulu Jüri-Ruut Kangru «In Paradisum» ja Kuldar Singi «Ubi Caritas».

Eesti kooriga konkureerisid kollektiivid Kanadast, Inglismaalt, Valgevenest, USAst, Tshehhist, Iisraelist, Rootsist, Austraaliast, Austriast ja Walesist.

Surva märkis, et konkursi tase on väga kõrge. «Kindlasti saame siit mitmeid kutseid uutele konkurssidele,» sõnas Surva. Huvi Eesti koori vastu väljendab tema sõnul seegi, et kohe pärast lavalt lahkumist tuli poistekoori intervjueerima kolm televisiooni.

Festival, mis toimub juba 57. korda, on üks Walesi kultuurikalendri tähtsündmusi ning selle patroon on traditsiooniliselt Walesi prints.

Poistekoor andis sel ringreisil esimese kontserdi Inglismaal Cantebury’s. Festivalil veedab koor kaks päeva ja sõidab siis edasi, et esineda workshopidel Newcastle’is, Gatesheadis ja Cambridge’is.

Surva lisas veel, et Prantsusmaal Calai’s sattus koor varaste küüsi, kuid poisid said pikanäpumehed kätte veel enne kui politsei saabus.

Eestisse tagasi jõuab koor läbi Brüsseli ja Kopenhaageni 17. juuli õhtul.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.