VE: Hellam, Mall – EL Aasta kodanik

Mall Hellam valiti Euroopa Liidu aasta kodanikuks
14.03.2005

BRÜSSEL, 14. märts (EPLO) – Euroopa Liidu eri valdkondade eksperte ühendav organisatsioon EU Lobby omistas Avatud Eesti Fondi juhatajale Mall Hellamile Euroopa Liidu aasta kodaniku aunimetuse.

Mall Hellam.jpg: Foto: Peeter Langovits“Mall Hellami panus on osutunud Euroopa Liiduga seonduvate probleemide lahendamisel äärmiselt tõhusaks,” ütles EU Lobby kaasasutaja Christian D. de Fouloy.

Ta rõhutas, et igal aastal tunnustatakse Euroopa Liidus aasta volinikku, europarlamendi liiget, riigimeest, visionääri, kampaaniategijat, äriliidrit või ajakirjanikku. “Seni polnud aga ühtegi auhinda, mis tunnustaks aasta kodanikku,” selgitas Fouloy.

Mall Hellami valimisel pidas EL Lobby kõige olulisemaks seda, et ta on Euroopa Tulevikukonvendi Eesti kodanikeühenduste kontaktgrupi asutajaliige, Euroopa põhiseaduse lepingu alaste debattide korraldaja Eestis, EL-i teemaliste koolituste korraldaja ning Eesti kodanikuühiskonna arengu kontseptsiooni (EKAK) üks eksperte ja elluviijaid. 

Hellami sõnul on Euroopa Liidu Aasta Kodaniku tiitel tunnustuseks ka kõigile teistele Eesti kodanikeühenduste eestvedajatele, kellega üheskoos viiakse edasi Osaleva Eesti ehk O-Eesti ideed.

”Minu tegevuse oluliseks eelduseks on olnud võimalus ja õnn töötada juba 15 aastat Avatud Eesti Fondis, mille eesmärgiks on aidata kaasa avatud ühiskonna arengule,” lausus Hellam. “Ilma hea koostööta oma mõttekaaslaste ja kolleegidega ei oleks head ideed kunagi teoks saanud,” lisas ta.

Selle aasta Euroopa äriliidri tiitlile kandideeris ka Avatud Eesti Fondi nõukogu esimees Linnar Viik.

Erinevate organisatsioonide poolt esitati aasta kodaniku tiitlile 50 kandidaati pea kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest, muuhulgas Hispaaniast, Taanist, Suurbritanniast, Saksamaalt jne.

Auhinna annab homme Brüsselils üle Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

Eesti Päevaleht Online
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.