VE: kurioosumid

5. Norras Bergenis tassis varas päise päeva ajal akvaariumist väikse kaimani minema.

Eesti Päevaleht, 31. märts 2008 kl 14:26

Bergeni akvaariumi direktori Oscar Ekeli sõnul langes varga saagiks nooruke, ainult 4 aasta vanune ja 70 sentimeetri pikkune kaiman Taggen ehk Oga (Paleosuchus Trigonatus), kirjutab Aftenposten.

Taggen varastati imselt möödunud laupäeva külastusajal. „Ma arvan, et kes iganes seda tegi, teadis, mida teeb,“ sõnas direktor Ekeli.

Praegu veel väike Taggen kasvab 2,5 meetri pikkuseks.

Akvaariumi direktor tunneb veidi muret varga tervise pärast: „Sel (Taggenil – toim.) on kõva hammustus. Arvestades tema praegust suurust, võib varas kaotada mõne sõrme, kuid mitte midagi eluohtlikku,“ arvab Ekeli.

Taggeni kodupaigad on Lõuna-Ameerika soojades piirkondades ja akvaariumi direktori sõnul on tõenäoline, et kui varas oma saaki üles ei anna, siis Taggen sureb stressist.

Akvaarium on kaimani leidmisele viiva vihje eest välja pannud 25 000 Norra krooni suuruse vaevatasu.

 

4. Mees on viiendat kuud rase

www.DELFI.ee
26. märts 2008 13:22
 
Ameerika mees, kes sündis naisena, on viiendat kuud rase. Härra Beatie, kes sündis naisena, peab ennast transseksuaalseks meheks. Nüüd otsustas mees aga lapse saada ja seda arstide ning tervishoitutöötajate kiuste.

Ajakirjas Advocate poseerib habetunud ja lameda rinnaga Thomas Beatie, kuid ta kõht on kahtlaselt punnis, vahendab Ananova.

Thomas Beatie räägib intervjuus, et ta lasi oma sugu muuta, kuid otsustas läbida ainult rinnavähendusoperatsiooni ning testosterooniravi. Suguelundeid ei soovinud ta muuta.

Härra Beatie on ametlikult mees ning ta elab koos oma naise Nancyga Oregonis. Abielupaar, kes on koos olnud 10 aastat, soovis väga lapsi.

Kuna proua Beatiel ei õnnestunud rasestuda, otsustati, et last peaks kandma härra Beatie.

Mees lõpetas hormoonide söömise ning tema menstruatsioonitsükkel taastus. Pärast ühte aastat ja üheksat arsti õnnestus tal spermadoonori abil rasestuda. Kahjuks esimene rasedus katkes.

Nüüd on mees teist korda rase ja paari tütar peaks ilmavalgust nägema 3. juulil.

„Kuidas on olla rase mees? Suurepärane. Vaatamata sellele, et mu kõht kasvab koos lapsega, tunnen ma end endiselt täisväärtusliku mehena,” rääkis Thomas. „Nancy jaoks olen ma tema abikaasa, kes tema last kannab. Mina olen meie tütre isa ja tema ema. Meist saab perekond.”  
 

3. Jõgevamaal varastati maja koos kõrvalhoonetega
28.03.2008 10:08
 
Möödunud aasta sügisel või selle aasta kolme kuu jooksul viisid vargad Jõgevamaalt palkmaja koos kahe kõrvalhoonega.

Ajavahemikus 2007. aasta sügisest kuni tänaseni on Torma vallas Võtikvere külas varastatud palkmaja koos sauna ja kahe kuuriga.

Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Toimetas Martti Kass, Postimees.ee

 

2.  Vene karjane kaebab kosmoseagentuuri kohtusse

27. märts 2008 kl 16:17
 
Toimetaja: Tuuli Aug

Karjane Boriss Urmatovil on kaebamiseks põhjust küllaga, sest ligi kolme meetri pikkune raketitükk patsatas taevast tema aeda ja läks napilt mööda välikempsust.

Urmatov nõuab Roskosmoselt miljon rubla ehk ligi pool miljonit krooni, vahendab Reuters.
Osalise nägemispuudega Urmatov elab Venemaal Altai regioonis paigas, mis jääb Kasahstanis Baikonuurilt startivate rakettide lennutee alla.

„Miski äratas ta öösel üles, see oli nagu mingi plahvatus. Kuna ta on nägemispuudega, siis ta ei pannud alla kukkunud raketiosi tähele,“ rääkis Borissi õde Marina.

“Hommikul nägi ta oma karjusehüti ees seda hiigelsuurt metallkesta, siledat nagu muna. See oleks äärepealt väljakäigu purustanud,“ kurtis naine.

Marina sõnul taotlebki tema vend nüüd kompensatsiooni läbielatud stressi eest.

 

1. Häkker sai Apple`i opsüsteemist jagu kahe minutiga
Postimees, 28.03.2008 13:12

USAs Vancouveris korraldati opsüsteemide turvalisuse hindamiseks konkurss, esimesena arvuti üle kontrolli saanud ja teatud faili avanud häkker sai preemiaks 10 000 dollarit ehk 99 100 krooni.

Lahtimurtud arvuti Macbook Air ja preemiaraha sai endale Apple`i poolt vihatud Charlie Miller, kirjutas Computerworld. Miller muukis kahe minutiga lahti Apple`i uue opsüsteemi Mac OS X. Varasemast on Miller tuntud kui esimene Iphone`i lahtimuukija. Lisaks Mac OS Xle proovitakse Vancouveris sülearvutitele Sony Vaio ja Fujitsu U810 installeeritud Ubuntu 8.10 ja Windows Vista turvalisust.

Vista ega Ubuntu-masinaid pole käimasoleval võistlusel veel lahti muugitud.

 

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.