VE: Lääne-Virumaa Aasta inimesed on Arvo Saul ja Arvo Orupõld

Maavalitsus selgitas eile, 11. veebruaril maakonna Aasta inimesed 2003.

Lääne-Virumaa Aasta inimene majandusvaldkonnas 2003 on AS Pihlaka omanik ja tegevjuht Arvo Saul.

Jätkuvalt edukas majandustegevus, mille tulemusena teavad Lääne-Virumaad väga paljud üle Eesti. AS Pihlaka kondiitritooteid müüakse lisaks Rakverele ka Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Viljandis jm.

AS-s Pihlakas töötab kokku 133 inimest, neist 80 tootmises.

Kondiitrifirma on suutnud välja koolitada vabariigi tipp-kondiitreid: 2003.a toidumessil osales 15 firma töötajat, neist kaks kondiitrit saavutasid kõrged kohad: 2. koha Irina Baburina ja 3.koha Ilmar Võtti. Ilmar Võtti jõudis kolmandat aastat järjest Aasta kondiitri valimisel kolme parema hulka.

 

Aasta inimene 2003 kultuuri- ja sotsiaalvaldkonnas on Tamsalu AO suusatreener Arvo Orupõld.

Arvo Orupõld on legendaarne suusatreener, kes töötades-tegutsedes Tamsalus on suutnud raskuste kiuste luua oma koolkonna edukaid suusatajaid.

Igati tunnustustvääriv on tema oskuslik töö rajameistri, treeneri, sportlaste ravitsejana. Viimased 5-6 aastat on ta oma jõu ja energia pannud noorsuusatajate treenimisele. Sihiks on, et suusatamine Tamsalus jõuaks oma kunagisele kõrgele tasemele. Oma tööd teeb ta peaaegu tasuta.

Ta on treeninud ka orienteerujaid, kergejõustiklasi.

Noorteklassis on esimesed tulemused juba märgatavad. 2003. aastal saavutasid tema hoolealused Eesti meistrivõistlustel erinevates vanuseklassides kokku 1 kuld-, 2 hõbe- ja 4 pronksmedalit;

Eesti noortemeistrivõistlustel kokku 3 kuld-, 1 hõbe- ja 1 pronksmedali;

Eesti noorte talimängudel ja “Visu” võistlustel 5 kuld-, 2 hõbe- ja 1 pronksmedali.

Rahvusvahelisel Lapin Kulta võistlustel saavutasid tema kasvandikud 2 neljandat kohta.

Põhjamaade noorte meistrivõistlustel 2004.a tuli Timo Simonlatser sprindis ja teates noortemeistriks ning saavutas 10 km vabastiilis 5.koha; FIS maratonisarja kokkuvõttes 4. kohal Õnne Kurg (4 korda kuue hulgas).

Tema kasvandikud on olnud/on Kaili Sirge, Õnne Kurg, Timo Simonlatser, Raido Õunapuu jpt. Õnne Kurg on 2003.a maakonna parim naissportlane ja Timo Simonlatser parim noorsportlane maakonnas samuti 2003.a.

Arvo Orupõld on oma sportlasteel olnud väga järjekindel ning tegelenud ikka jõudu ja vastupidavust nõudnud aladega.

Arvo Orupõld on tervete eluviiside musterkuju. Ta on mees, kes teeb kõiki töid armastusega, sihipäraselt, parimat tulemust taotlevalt. Hinnatud on ta mesiniku ja aiandusentusiastina.

Arvo Orupõld on meistersportlane kergejõustikus ja murdmaasuusatamises. Ta on olnud kergejõustikus Eesti meister 50 km käimises ja Eesti koondislane. Suusatamisega on ta tegelenud 50 aastat.

Lisaks olnud Eesti meister VTK mitmevõistluses, saavutanud häid tulemusi orienteerumises, laskmises.

Autasud annab maavanema kohusetäitja Riina Kaptein üle vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul õhtul 22.veebruaril Rakvere Teatris.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.