Vest-Wood loob uusi töökohti

Vest-Wood loob uusi töökohti

Lääne-Viru firmade edetabelis esikohale jõudnud puidutöötlusettevõte Vest-Wood Eesti AS kavandab laienemist. Veel käesoleval aastal alustatakse vana tootmishoone renoveerimist, mis toob esiotsa juurde sadakond töökohta.


Vest-Wood kavatseb tootmisprotsessi rohkem automatiseerida, kuid ka käsitöö ei kao puidu töötlemisest kuhugi.

Vest-Woodi kontserni Eesti osakonna juht Torben Porsholdt lubas, et tootmishoone teise korruse täielik renoveerimine ja uute masinatega varustamine ei jää sugugi viimaseks laienemise etapiks.

Kiire laienemine

“Vest-Wood kuulub praegu väga rikkale Taani investeerimisfondile,” selgitas Porsholdt. “Neil on siin Rakveres suured plaanid. Need 20 miljonit krooni on alles algus.”

Porsholdti sõnul kiirustavad omanikud ettevõtte laiendamist tagant. “Rahas pole küsimus, vaid selles, kui kähku jõuame ehitada,” tundis Porsholdt heameelt.

Juba aprillis tahetakse kopp maasse lüüa ning umbkaudu 15 miljoni eest päris uus uksevabrik ehitada. Umbes 4000-ruutmeetrise tootmispinnaga vabrik lisaks Rakverre omakorda sadakond töökohta. Praegu töötab Vest-Woodis ligi 450 inimest.

Paar päeva tagasi alustati Vest-Woodi territooriumile parema katlamaja ehitamist. Katlamaja tarvis kaevatud auku vaadates märkis Torben Porsholdt muiates, et see pealtnäha pisike hoone läheb maksma kuus miljonit krooni. “Katlamaja on alusinvesteering,” sõnas Porsholdt. “Puidu töötlemine vajab kuiva ja sooja.”

Kuus aastat Eestis elanud Porsholdt kiitis kohalikku tööjõudu. Praegugi on Vest-Woodis töötamine mugavaks tehtud, kuid Porsholdt tahab laienemise käigus töö- ja puhketingimusi veelgi paremaks muuta.

Võimalus puudega inimestele

Muu hulgas püüab puiduettevõte leida töövõimalusi liikumispuudega inimestele. Puuetega inimeste ühendustele on käidud välja lubadus juba sel aastal projekt ellu viia.

Porsholdt kiitis ka linnavalitsuse koostöövalmidust ning arvas, et ühiselt õnnestub välja mõelda, kuidas liikumispuudega inimesed tööle ja töölt koju saavad.

Toodangu osas rõhutakse Vest-Woodi arendamisel kvaliteedile.

“Kui seda ettevõtet juhtima asusin, tootsime ainult väga lihtsaid detaile,” meenutas Porsholdt. “Nüüd teeme uksi ja uksepiitu sellisel tasemel, et külalised ja konkurendid aina imestavad.”

–>Vahur Afanasjev
vahur@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.